<

DOĞALGAZ

Merkezi sistem doğalgaz, iç tesisat ve Endüstriyel doğalgaz alanlarında çalısmalarını sürdüren firmamız birçok firma ile bu konuda kurumsal birliktelik çalışması yapmaktadır.

Totaş Grup Mekanik tesisatlar konusunda Endüstriyel tesislere yönelik çalısmalarına 1996 yılında başlamıştır. Endüstriyel tesisler için Buhar Sistemleri, Doğalgaz dönüşüm sistemleri, Isıtma- Soğutma sistemleri, Paslanmaz çelik boru tesisatları, Yangın söndürme tesisatları gibi mekanik tesisatın pek çok kolunda mühendislik çalısmaları ve uygulama konusunda uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.

Ayrıca Doğalgaz yüksek basınç boru hatları, Çelik boru yer altı temiz su boru hatları gibi altyapı projelerinde de geniş ekip ve donanım gücümüz ile çalısmalarımızı devam ettirmekteyiz.

Eskişehir merkezli olan firmamız tüm Türkiye’de başarılı projelere imza atmıştır. Genç ve aktif kadro yapısı ile kaliteden ödün vermeden, hızlı, ekonomik ve yaratıcı çözümler üretmek. öncelikli hedefimizdir.

MERKEZİ SİSTEM UYGULAMALARI

Merkezi sistem uygulamaları ile birçok binanın dogalğaza dönüşüm isleminin TOTAŞ olarak başarı ile tamamladık.

Doğalgazla çalısan kazanların işletilmesinde insan faktörü minimuma indiği için kontrolleri son derece kolaydır, rasyonel ve dengeli ısıtma imkânı sağlamaktadır. Ayrıca doğalgaz cihazları çok fonksiyoneldir. Merkezi ısıtma sisteminde yakıt ekonomisini sağlamak için, tesisatınızda bir otomatik kontrol panelinin bulunması önerilmektedir. Doğal gazlı kazanlarda yer alan kontrol panelleri vasıtası ile iç ve dış ortam sıcaklığına göre ısıtma imkânı sağlanmaktadır. Doğal gazlı cihazlarda ısı geçisi oldukça hızlı olduğundan verimli ısıtma sağlayarak ekonomik kullanıma olanak saglar.

LNG, LPG, CNG UYGULAMALARI

LPG, LNG, CNG sistemleri ile birçok otel, hastane, okul vb. yerin doğalgaz dönüşümü yapılmış, sistemler çalışır halde teslim edilmiştir.

CNG, sıkıştırılmış doğal gazdır. Boru hatlarında bulunan değişik basınçlardaki doğal gazın CNG kompresörü ile yüksek basınca (200 veya 250 bar) sıkıştırılmış şeklidir.

Doğalgaz, atmosfer basıncında -162℃ ye kadar soğutulduğunda yoğunlaşarak sıvı faza geçer ve "Sıvı Doğalgaz" (LNG) olarak adlandırılır.

RADYANT SİSTEM UYGULAMALARI

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok alan daha değişik ısıtma şekilleri kullanma gereksinimi duymuştur. Radyant uygulamaları da zamanla yaygınlaşarak kafe, restoran gibi sosyal alanlarda kullanımı gün geçtikçe artmıştır.